Orientacyjny harmonogram poszczególnych działań MEZUZY

• "Porozmawiajmy o tolerancji" (kwiecień – czerwiec 2015 r.) – zajęcia edukacyjne dla 20 grup 
uczniów w wieku 13-19 lat, które będą merytorycznym wprowadzeniem do projektu. Czas trwania zajęć: 1,5 godz. 

Harmonogram działań, CC0 by WikiImages
• Wolontariat młodzieżowy (kwiecień – wrzesień 2015 r.) – w którym udział weźmie 20 wolontariuszy w wieku 16-26 lat. Zakres wolontariatu: 
∞ Pomoc w organizacji wydarzenia "Ulica Żydowska" (zob. niżej), 
∞ Zamalowywanie antysemickich i rasistowskich napisów na tarnowskich budynkach,
∞ Wspólna realizacja antyrasistowskiego muralu,
∞ Sprzątanie cmentarza żydowskiego w Tarnowie: usuwanie śmieci i czyszczenie nagrobków pod nadzorem konserwatorskim; 

• "Ulica Żydowska(czerwiec 2015 r.) – wydarzenie adresowane do mieszkańców Tarnowa i turystów. TAK BYŁO – KLIKNIJ;

• "Zapomniane Archiwum(październik 2015 r. – marzec 2016 r.) – „samoobsługowa” wystawa mobilna, eksponująca archiwalia związane z historią tarnowskich Żydów. W starym biurku znajdą się kopie dokumentów z tarnowskich archiwów, które uczniowie będą mogli samodzielnie przeglądać i czytać. Wystawa będzie dostępna przez 2 tygodnie w kolejnych 20 szkołach, biorących udział w projekcie. Zobacz "Zapomniane archiwum" na Rynku w Tarnowie – KLIKNIJ.

• "Było sobie miasto"(październik 2015 – marzec 2016 r.) – zajęcia dotyczące historii i kultury tarnowskich Żydów skierowane do 20 grup (po 15 uczniów) w wieku 6-13 lat. Czas trwania zajęć: 1,5 godz. Zobacz "Było sobie miasto" pod bimą w Tarnowie – TRWA REKRUTACJA!

• Spacery historyczne w formie gry miejskiej (październik 2015 – marzec 2016 r.) – dla 20 grup młodzieży w wieku 16-19 lat. W czasie spaceru młodzież pozna miejsca związane z historią tarnowskich Żydów, w których wykona zadania, pozwalające lepiej zapamiętać informacje zdobyte w trakcie projektu. Czas trwania spaceru: 3 godz.;

• Cykl seminariów dla studentów pedagogiki i nauczycieli (listopad 2015 r.) – odbędą się 3 seminaria (po 4 godz.) dla 15-osobowych grup. W ramach działania edukator z Centrum Badań nad Holokaustem w Oslo (HL-senteret), przedstawi koncepcję zapobiegania rasizmowi, antysemityzmowi i zjawiskom niedemokratycznych zachowań poprzez wspieranie postaw kultury demokratycznej i krytycznego myślenia;

• Młodzieżowy monitoring mowy nienawiści w Internecie (czerwiec 2015 – grudzień 2015 r.) – obejmie szkolenie w zakresie monitoringu mowy nienawiści w Internecie i zgłaszania przypadków mowy nienawiści do zwalczających je organizacji. Zobacz też o projekcie dotyczącym zwalczania mowie nienawiści, organizowanym przez KLIKNIJ.

• Międzyszkolny konkurs wiedzy na temat historii i kultury tarnowskich Żydów (marzec 2016 r.)
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Szukaj

Poleć nas

Delicious Digg Facebook Favorites More Stumbleupon Twitter